Klasyczne meble holenderskie i francuskie do salonu

W stylowym salonie najlepiej wyglądają oryginalne, drewniane meble. W palecie barw współczesnych galerii z meblami dostępny jest antyczny jasny lub ciemny brązowy, dzięki temu łatwo skompletować zestaw do pokoju. Nie trzeba kupować starych egzemplarzy w antykwariacie żeby mieć klasyczny wystrój wnętrza. Współcześni projektanci potrafią zrobić doskonałe epokowe meble, które idealnie prezentują się w każdym pokoju.

Musi on zawierać także meble wypoczynkowe. Niezbędna będzie na przykład sofa. Wybierając ją najlepiej kupić egzemplarz z obiciem z naturalnej skóry. Jeśli łóżko, to idealnie będzie prezentowało się duże, kute metalowe łoże. Kolorystyka to przeważnie brązy i czerń. Zdecydowanie ciemny wystrój mogą rozjaśnić jasne dodatki, ściany, dywan lub parkiet. Uzupełnieniem może być także wiszący stary zegar z kukułką lub zabytkowe dzieła sztuki.

Antyki w eleganckim salonie to także rozmaite dodatki i inne bibeloty. Może to być miedziany koszyczek, misternie wykonany przez zdolną manualnie osobę. Doskonały na owoce, piloty do sprzętu elektronicznego lub inne przedmioty. Niemal każdy dom urządzony ze staroci posiada lampę naftową. Najstarsze lampy ze względu na cenę są niedostępne dla przeciętnych amatorów antyków, ale na różnego rodzaju targach można znaleźć niepowtarzalne okazy.

Bardzo dobrą i znaną firmą produkującą stylowe meble według wiktoriańskiego wzoru jest Emporium. W sklepach meblarskich dostępne są także inne przedmioty sygnowane tą marką takie jak: drewniane lampy, lustra, wieszaki, świeczniki i inne. Ich produkty można zakupić w wielu salonach w całej Polsce. Produkty te przyciągają uwagę nie tylko ze względu na niepowtarzalną estetykę, ale także oryginalne rozwiązania w zakresie zdobnictwa.

W łatwy sposób można łączyć stare rzeczy z nowymi tak, aby mieć ładne i wygodne mieszkanie. Nie ma zasady, która mówi o tym, że zabytkowe szafy w pokoju muszą nawiązywać stylistycznie do antyków kuchennych. Tak naprawdę liczy się to, co podoba się właścicielom domu. I tylko od nich zależy wystrój wszystkich pomieszczeń.